2024 рік

Засідання секції розвитку аграрного виробництва у галузі рослинництва Науково-експертної ради Мінагрополітики

15 лютого відбулося засідання Секції розвитку аграрного виробництва у галузі рослинництва Науково-експертної ради Мінагрополітики під головуванням директора Департаменту аграрного розвитку Ігора Віштака за участю в. о. генерального директора ДУ «Держґрунтохорона» Романа Паламарчука.

Серед питань порядку денного розглянуто проєкт Тематичного плану науково-дослідних робіт ДУ «Держґрунтохорона» на 2024 рік, який містить три напрями.

15_02
15_02(1)

За першим напрямом «Прикладні наукові дослідження з обстеження сільськогосподарських угідь» досліджуватиметься якісний стан ґрунтів України з метою здійснення державного контролю за їх станом; здійснюватиметься ведення інформаційного банку даних інституту та підготовка щорічної доповіді про стан ґрунтів на землях сільськогосподарських угідь. Впровадження результатів агрохімічної паспортизації земель сільгоспвиробниками забезпечить підвищення родючості ґрунтів та урожайності сільськогосподарських культур.

За другим напрямом досліджень «Моніторинг ґрунтів і рослин у мережі спостережень на моніторингових ділянках» здійснюватиметься комплекс досліджень з моніторингу ґрунтів земель сільськогосподарських угідь у мережі спостережень на моніторингових ділянках за агрофізичними, агрохімічними, фізико-хімічними, токсикологічними, радіологічними показниками та рослин за якісними показниками і вмістом у них радіонуклідів, важких металів, залишків пестицидів. Буде проведено комплексну оцінку впливу міграційних процесів у системі «ґрунт — рослина» на продуктивність і якість сільськогосподарської продукції.

15_02(2)
15_02(3)

У рамках третього напряму «Прикладні наукові дослідження з проведення досліджень ґрунтів, якості сільськогосподарської продукції, сировини та добрив» досліджується вплив антропогенного навантаження на компоненти навколишнього середовища і якість сільськогосподарської продукції, в тому числі і кормів; досліджується якість агрохімікатів; вивчається ефективність застосування ґрунтоохоронних заходів та проводяться роботи з землеустрою.

Робоча нарада з керівниками філій ДУ «Держґрунтохорона»

30.9

Під головуванням в. о. генерального директора Романа Паламарчука 24 січня відбулася нарада з керівниками філій ДУ «Держґрунтохорона» (платформа ZOOM), на якій обговорили питання оптимізації використання електроенергії філіями, оновлення структури ДУ «Держґрунтохорона».

Також обговорили підготовку проміжних наукових звітів філій про виконання проєктно-технологічних та науково-дослідних робіт у 2022 році. Завершуючи нараду, Роман Паламарчук побажав усім гарного та спокійного дня, закликав берегти себе, своїх рідних та оточуючих!

Працюємо стабільно і злагоджено.