2025 рік
Чому стан ґрунтів має значення і чому деякі господарства це ігнорують?
Вітаємо зі світлим святом Великодня!
Христос Воскрес!
Воскресне й Україна!
З повагою
в.о. генерального директора ДУ «Держґрунтохорона» Роман Паламарчук
Колектив ДУ «Держґрунтохорона» висловлює співчуття рідним загиблих в Сумах
Майбутні фахівці знайомляться з роботою Західного міжрегіонального центру ДУ «Держґрунтохорона»
Участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі щодо сучасних технологій захисту рослин і оцінки екологічного забруднення
Фахівці ДУ «Держґрунтохорона» пройшли міжнародне навчання в Бельгії
Фахівці ДУ «Держґрунтохорона» продовжують вивчати найкращі практики Польщі щодо зменшення нітратного забруднення
Навчальна поїздка фахівців ДУ «Держґрунтохорона» до Польщі: досвід впровадження Нітратної Директиви ЄС та кращі практики управління добривами
Фахівці ДУ «Держґрунтохорона» вирушили до Польщі переймати їх досвід
ДУ «Держґрунтохорона» долучилася до обговорення екологічних ризиків вибухонебезпечного забруднення
Зустріч з японською делегацією щодо впровадження нанобульбошкових технологій для покращення родючості ґрунтів
Участь у виїзному засіданні колегії Департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОВА
Фахівці ДУ «Держґрунтохорона» проходять міжнародне навчання з оцінки пошкоджених ґрунтів
Фахівці ДУ «Держґрунтохорона» взяли участь в онлайн нараді щодо інтегрованого землекористування
Основною темою обговорення стали вихідні дані для розробки інтегрованих планів землекористування пілотних громад, зокрема Крутівської громади в Чернігівській області. Учасники розглянули такі ключові питання:
- - використання вихідних даних для розробки інтегрованих планів землекористування;
- - аналіз наявних матеріалів та визначення потреби в додаткових даних для комплексного оцінювання територій громад.
Фахівці ДУ «Держґрунтохорона» взяли участь в обговоренні освітньої програми «Агрономія»
Під час дискусії учасники заходу обговорювали інтеграцію цифрових технологій у навчальний процес, удосконалення методик викладання та забезпечення студентів практичним досвідом. Випускники, які вже реалізували себе у професійній діяльності, наголосили на значущості отримання практичних навичок у реальних виробничих умовах.
Світлана Романова звернула увагу на важливість підготовки наукових кадрів у галузі агрономії, адже саме вони є рушійною силою для подальшого розвитку сільськогосподарської науки.
За підсумками зустрічі були визначені основні напрями вдосконалення освітньої програми. Вищі навчальні заклади відіграють важливу роль у формуванні компетентних спеціалістів, тому їхня співпраця з науковими установами та роботодавцями є ключовим чинником у забезпеченні якісної освіти, що відповідає сучасним викликам аграрної галузі.
Зі святом весни та краси, дорогі жінки! 💐
Працівники ДУ «Держґрунтохорона» взяли участь у міжнародній конференції з ґрунтозахисних технологій
За результатами конференції буде видано електронний збірник тез, який буде опубліковано на офіційному сайті університету. Це дозволить широкому колу науковців та практиків ознайомитися з останніми дослідженнями у сфері охорони та відновлення ґрунтів.
Участь у подібних заходах є важливим кроком для розширення наукових знань та зміцнення співпраці між українськими та міжнародними фахівцями у сфері охорони ґрунтів.
Вуглецеве землеробство на Полтавщині: шлях до прибутку сталого майбутнього. Економічно ефективний перехід до низьковуглецевого розвитку держави
Роман Паламарчук зазначив, що одним із важливих завдань, яке сьогодні стоїть перед людством, є зменшення концентрації парникових газів і передусім вуглекислого газу в атмосфері. Перспективним напрямом, який дозволяє це зробити, є грунтова секвестрація вуглецю.
Нагадаємо, що ДУ «Держгрунтохорона» забезпечує повний спектр агрохімічних та еколого-токсикологічних досліджень грунтів. Завдяки новому обладнанню інститут отримав змогу також визначати вміст органічного вуглецю в грунтів та контролювати динаміку показників у часі. Один з приладів з визначення вуглецю інстальовано у Полтавському центрі ДУ «Держгрунтохорона».
Конференція стала чудовою платформою, де представники влади, експерти та аграрії обговорили перспективи розвитку та подальші кроки для впровадження вуглецевого землеробства в Україні.